Arjantin ekibi Newell’s Old Boys, Messi’nin verdiği sözü tutup takıma katılacağı günü beklerken Barcelona ise Messi sonrası dönemi planlıyor.


Messi’nin yeni sözleşme imzalamaması halinde Barcelona’nın nasıl bir geçiş dönemi yaşayacağı şimdiden planlanıyor.


Arjantinli futbolcu en azından 6 ay Newell’s forması giymeye sıcak bakıyor. Ancak Newell’s bu süreyi uzatmak istiyor.


Arjantin basını Messi’nin en azından Aralık 2022’de Katar’da yapılacak Dünya Kupası’na kadar Newell’s formasını giyeceğini ve finali Dünya Kupası’nda yapacağını iddia ediyor.


Öte yandan Messi’nin Arjantin’e dönüş planlarını realiteye çevirmeye hazırlandığı ve Rosario şehrinde 300 metrekarelik bir ev inşa ettiği Güney Amerika ülkesinin basınında haberlere konu oldu.


Newell Old Boys, Messi’nin çocukluk rüyasını gerçekleştirmesi için hazırlıklarını sürdürürken Barcelona Başkanı Bartomeu “Messi’nin yerine başka bir Messi yetiştirmek ya da başka bir takımdan yeni bir Messi almak mümkün değil” diyerek ileride sancılı bir süreç yaşanabileceğinin sinyallerini verdi.


“Post-Messi” yani Messi sonrası döneme hazırlanan Barcelona’da Başkan Bartomeu her şeye rağmen Messi’nin sözleşmesini uzatacağından umutlu.


Messi’nin sözleşmesi 2021 yılında bitecek ancak Messi isterse herhangi 2020 yılında sözleşmesini feshetme hakkına sahip.

Kaynak: Hürriyet