İşte o haber ve detayları…


Beşiktaş’ta kadro dışı bırakılması sonrası olaylı bir sürecin ardından Fenerbahçe’ye transfer olan Tolgay Arslan, Beşiktaş’a karşı Vodafone Park’a çıkacak.


Başakşehir maçının devre arasında döner dürüm yediği iddia edilen Tolgay’a hocası Şenol Güneş, “Neden yiyorsun?” diye sormuştu.


Tolgay ise, “Hocam nasılsa oyuna almayacaksınız!” cevabını verince ipler kopmuştu.


Ara transferde Fenerbahçe’ye transfer olan ve yeni takımının armasını öpen tecrübeli futbolcu, “Beşiktaş armasını hiç öpmemiştim” açıklamasını yapmıştı.


Bu durum karşısında Tolgay’a karşı cephe alan siyah beyazlı taraftarlar derbide Tolgay için “Dürümlü koreografi” yapılması bekleniyor.


Teknik direktör Ersun Yanal da derbiden tribünlerin olası tepkisine karşı öğrencisini uyardı. Yanal, Tolgay’la yaptığı görüşmede, “Tribünlerden sana sataşma olabilir. Seni sinirlendirmeye çalışabilirler. Sahada işine bak ve sinirlerine hakim ol” ifadelerini kullandı.


Maç öncesi iki cephe de hazırlıklarını tamamlarken Türkiye’de ilk kez Beşiktaş’a rakip olarak sahaya çıkacak olan Tolgay Arslan maç öncesi iddialı açıklamalarda bulundu.


Tolgay Arslan “Beşiktaş karşısında sakin oynamak zorunda olduklarının altını çizerken “Takım için büyük bir fırsat maçı bu ve mutlaka kazanmalıyız” dedi. Tolgay Arslan derbi için son olarak “Umuyorum bu derbi benim maçım olur” şeklinde konuştu.


Tolgay Arslan’ın maçı çok önemsediği, ekstra çalıştığı ve Beşiktaş deplasmanında Fenerbahçe taraftarı için oynamak istediği ve motivasyon olarak da çok yüksek olduğu da kaydedildi.


Günün en popüler bahislerini kaçırmayın, incelemek için buraya tıklayın!

Kaynak: Hürriyet