UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid’in, Ajax’a 4-1 yenilerek elenmesi, krize sebep oldu. Sonucun ardından başkan Florentino Perez, istifaya davet edilirken taraftarlar Cristiano Ronaldo’yu takımda tutamayan Perez’i kara listeye aldı.


Real Madrid’in Şampiyonlar Ligi’ndeki Ajax hezimeti sonrası İspanyol basını eflatun-beyazlıları yerden yere vurdu. İşte İspanyol gazetelerinde büyük hezimetin yankıları:


Real Madrid’e yakınlığı ile bilinen Marca Gazetesi, manşet görselinde futbolculara yer bile vermedi.


İki sene üst üste gelen Avrupa şampiyonluğunun bu şekilde sona ermesinin utanç verici olduğunu vurgulayan gazete, “İşte size tarih yazan kulüp! Zafer zinciri utanç verici şekilde son buldu” ifadelerini kullandı.


Real Madrid’in aksine Barça’ya yakın olan AS Gazetesi ise “Trajik hafta” başlığını kullandı.


 Real Madrid’in hem ligde hem Avrupa’da çöküşte olduğu vurgulanırken, Cristiano Ronaldo’nun gidişi ve kötü tablodan başkan Florentino Perez’in sorumlu tutulduğuna dikkat çekildi.


El Mundo Deportivo ise Real Madrid’in elinde hiçbir şey kalmadığını vurgulayarak, Ajax karşısındaki hezimeti “Büyük fiyasko” olarak nitelendirdi. Ajax’ın Bernabeu’da verdiği futbol resitalinin, deprem etkisi yarattığı ifade edildi.


İspanyol Sport Gazetesi ise, “Bir devrin sonu” başlığını kullandı. Bernabeu’da “Florentino istifa” seslerinin de yükseldiği belirtildi.


“KAPTANI ARADIK”Real Madrid’de diken üstünde bulunan teknik direktör Santiago Solari, oyuncular hakkında kötü konuşamayacağını belirterek, cezalı olan Sergio Ramos’un yokluğunu aradıklarını dile getirdi. Zor bir zamanda göreve geldiğini ifade eden Arjantinli teknik adam, daha güçlü bir şekilde geri döneceklerini söyledi.


Solari, Jose Mourinho’nun Real Madrid’e geri döneceği iddialarına, “Zaten Real Madrid’in Julia Roberts’tan daha fazla talibi var” diye konuşmuştu.


Perez’in yakın zamanda bir teknik direktör değişikliğine gideceği konuşuyor. Real Madrid’de Joachim Löw’ün ismi ön plana çıkarken, şu anda takınm çalıştırmayan Jose Mourinho ise önemli adaylardan…


Maçın ardından gözyaşı döken Real Madrid taraftarları böyle görüntülendi.


Zaferlere alışkın olan Madrid ekibi,tarihinde ilk kez Santiago Bernabeu’da oynadığı bir Şampiyonlar Ligi maçının ilk 18 dakikasında kalesinde iki gol gördü.


Şampiyonlar Ligi tarihinde eleme turlarındaki ilk maçı deplasmanda 2-1 kazanan dokuz takım arasında, ikinci maçın ardından elenen ilk takım Real Madrid oldu


Real Madrid, iki tanesi bu sezon olmak üzere Sergio Ramos’un oynamadığı Şampiyonlar Ligi maçlarında kayıp yaşadı.


Mücadeleden özel kareler sizlerle…

Kaynak: Hürriyet