Bir dönem Galatasaray’da elde ettiği başarılarla oynadığı futbolla ve attığı muazzam gollerle sarı kırmızılı ekibin tarihine geçen Rumen efsanesi Gheorghe Hagi ile ilgili yıllar sonra bir itiraf geldi.


Hagi’nin Galatasaray’da oynadığı dönemde menajerliğini yapan Ioan Becali, Fenerbahçe ile ilgili o süre zarfında yaşanan çarpıcı bir iddia gündeme getirdi.


HAGI’Yi FENERBAHÇE’YE TEKLİF ETMİŞ! Romanya’da bir televizyon programına konuşan Becali, Galatasaray’ın Hagi’nin maaşını ödemede sürekli olarak geciktiği ve bu sürecin çok uzaması sonrası sıkıntı yaşadıklarını söyledi.


Hal böyle olunca farklı takım arayışına başladığını belirten menajer, Hagi’yi Fenerbahçe’ye önerdiğini itiraf etti.


“BU TRANSFER İÇ SAVAŞ ÇIKARIR” Becali ayrıca, sarı kırmızılı ekipten yılda 4-5 milyon euro kazanan Hagi’nin parasının ödenmemesinin ardından Fenerbahçe’yle iletişime geçerek yaptığı görüşmeyi şu sözlerle anlattı:


”Galatasaray, Hagi’nin maaşını geciktirmeye başlamıştı. Yılda 4-5 milyon kazanıyordu Hagi. Bu durum sıkıntı yaratmaya başlayınca Fenerbahçe’ye gittim ve “Büyük bir bomba patlatmak istiyor musunuz?” diye sordum.


Başkanları ise, ‘Böyle bir transferi gerçekleştirmeden önce ülkedeki polis teşkilatıyla görüşmem gerekir. Zira bu transfer iç savaş çıkarır.’ dedi.


TERİM’LE ÖZEL GÖRÜŞME Bu karşılığı alan Becali daha sonra Hagi’nin durumunu Fatih Terim’le görüşmek üzere tecrübeli teknik adamla bir araya geldi.


Becali, Terim’le görüşmesi hakkında ise şunları kaydetti:


“Sonrasında Fatih Terim’e durumu anlattım. Hagi’nin sözleşmesinde özel bir madde vardı. Bu maddeye göre Hagi, parasının ödenmemesi durumunda takımdan ayrılma hakkına sahipti.”


“Benim durumun ciddiyetini kendisine iletmem sonrasında Fatih Terim, yönetimden bazı isimlerle görüşmüş. O gün içinde ödenmesi gereken tüm para yattı.”

Kaynak: Hürriyet