İşte o uyarılar…


Senegalli, 21 Şubat’ta çok eleştirildiği Benfica maçından sonra Antalya karşısında yeniden ilk 11’de sahaya çıkacak. Terim, 5 maçta sadece 1 gol atabilen Diagne’nin beklenen patlamayıyapması için şunları istedi:


En az 11 kilometre koşmalısın 1- Topsuz oyunda etkisizsin. Orta sahaya kadar gel, önde baskı yap. 2- Hücum organizasyonları, çapraz koşular yap. Kendine ve arkadaşlarına boş alan yarat.


3- Kanat ataklar ve duran toplarda daha fazla ön direğe koşu yap. 4- En az 10-11 Km koşu mesafesine ulaşmalısın. 5- Hücum başlangıçları ya da pres uygularken, gereksiz faul yapma. 90 dakika boyunca her hareketinedikkat etmelisin.


Kanat oyuncularını da uyardı Antalyaspor maçında gol atıp Galatasaray taraftarının desteğini alması ve eleştirilere de son vermesi hedeflenen Mbaye Diagne’nin ise sarı kırmızılı takımla yaptığı antrenmanlar dışında ekstra güçlendirme çalışmalarına devam ettiği belirtildi. Teknik direktör Fatih Terim, daha önce uyardığı kanat oyuncularından da öncelikli olarak golcü oyuncuları beslemelerini bir kez daha talep etti.


İddaa’da en çok oynanan bahisleri kaçırmayın, incelemek için buraya tıklayın!

Kaynak: Hürriyet