Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 1-1 berabere kaldıkları Basel maçının ardından mücadeleyi değerlendirdi. Transfer konularında da konuşan Ağaoğlu Sosa ve Novak’ın sözleşme uzatma durumuyla ilgile de açıklamalarda bulundu.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Herkes şundan emin olsun ki çok iyi niyetle canını dişine takarak mücadele eden bir takımımız var.” dedi.

Ağaoğlu, Trabzonspor’un UEFA Avrupa Ligi C Grubu 2. haftasında İsviçre’nin Basel takımı ile 2-2 berabere kaldığı maçla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sahada iyi futbol oynayan bir takım olduğunu aktaran Ağaoğlu, “Başta hocamızı ve mücadele eden tüm futbolcularımızı kutluyorum. Futbolda olur böyle. Neticede Avrupa Ligi’nde oynuyorsunuz. Karşınızdaki takım da sıradan bir takım değil. Öyle tahmin ediyorum ki 60-70 dakika falan oyunun kontrolü bizdeydi. İnşallah üzerine koyarak gideceğiz.” diye konuştu.

Sosa ve Novak ile görüşmelerimiz devam ediyor”
Hafta sonu yapacakları Çaykur Rizespor maçıyla ilgili olarak ise Ağaoğlu, “Biz Trabzonspor olarak bütün rakiplerimize saygı duyuyoruz. Mücadele etmeden hiçbir maç kazanılmaz. Son iki maçta ortaya koyduğumuz mücadeleyi de ortaya koyduğumuz zaman bu defa Rizespor’un performansına bakacağız. Bizden daha üst düzey bir futbol oynarsa biz ondan daha yukarıya taşımak zorundayız oyunun temposunu ama biz her rakibe saygı duyuyoruz. Hocamız bunu defalarca söyledi. Her maça aynı ciddiyetle hazırlanıyoruz. Ondan sonra zaten milli ara var. İnşallah Yusuf ve Ekuban’ı da milli ara sonrası kadromuzda görürüz.” diye konuştu.

Ağaoğlu, Jose Sosa ve Filip Novak’ın sözleşmeleriyle ilgili olarak ise görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, “Sosa ve Novak ile görüşmelerimiz devam ediyor. Zaten Abdulkadir Parmak, Uğurcan Çakır ve Hüseyin Türkmen’le sözleşme yenileyerek uzattık. Sırada Sosa ve Filip Novak var. O konuda bir sıkıntı yok. Daha işin başındayız.” ifadesini kullandı.

AA